Göktürk Döneminde Geçen Oyun 'Orkhon' - Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

Yeni Haberler

Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

.

19 Kasım 2018 Pazartesi

Göktürk Döneminde Geçen Oyun 'Orkhon'

Yerli oyun firması RTR Games, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar genelde müzik ağırlıklı uygulamalar geliştiren firmanın geliştirdiği oyunun adı Orkhon: The Last Soul olacak.


Orkhon OYUN ile ilgili görsel sonucu
Bağımsız oyunlar dünyası, pek çok geliştiricinin özgün fikirleriyle sürekli gündeme geliyor. Ana akım oyunlardaki tekdüzeliğin esir alamadığı bağımsız oyunlar arasında, yerli yapımlar da bulunuyor. Bu yerli yapımlardan bir kısmının üreticisi ve yayıncısı olan RTR Games, yeni aksiyon oyunu Orkhon: The Last Soul üzerinde son 3 yıldan beri çalışmalar yürütüyor. 

Oyun dünyası fanatikleri, Mount and Blade efsanesini yakından bileceklerdir. Benzer bir tarza sahip olması beklenen Orkhon, açık dünyanın nimetlerini sunacak. Oyuncular kılıç ve kalkanlarını kuşanıp, Göktürk döneminde insanların yoğunlukta olduğu Orkun Vadisi haritası üzerinde hünerlerini sergileyecekler.

M.S. 700’lü yılların teknolojileriyle üretilen silahların bulunacağı oyunda, göçebe yaşamın her türlü materyaliyle karşılaşmak mümkün. Bunlardan en dikkat çekeniyse, muhtemelen oyuncuların kuracakları topluluklarla bir arada yaşayacakları çadırlar olacak. Bildiğiniz üzere bu çadırlar (yurtlar), Orta Asya’da hüküm süren göçebe Türk devletlerinin yaşamı için oldukça önemliydiler. Ayrıca atlar, yine en büyük akıcılık unsuru olarak karşımıza çıkacaklar. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder