Microsoft blockchain için bulut tabanlı geliştirme seti başlattı - Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

Yeni Haberler

Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

.

17 Kasım 2018 Cumartesi

Microsoft blockchain için bulut tabanlı geliştirme seti başlattı

Büyük teknoloji büyük bir yolda blok zincirine giriyor. Microsoft, Azure tarafından desteklenen bulut tabanlı bir blockchain geliştirme kiti başlattı.

Ä°lgili resim
“ Bu kit, blok yönetimi geliştirici şablonlarımızın ve Azure Blockchain Workbench'in yeteneklerini,  anahtar yönetimi, off-zinciri kimlik ve veri, izleme ve mesajlaşma API'leri için Azure hizmetlerini, blockchain tabanlı hızlı bir şekilde oluşturmak için kullanılabilecek bir referans mimarisine dahil ederek genişletirdi. uygulamalar, ”Microsoft blockchain mühendisliği kurumu Marc Mercuri söyledi.
İlk sürüm, üç temel tema üzerinde odaklanacaktır: arayüzleri bağlama, veri ve sistemleri entegre etme ve akıllı sözleşmeleri ve blockchain ağlarını dağıtma.
Microsoft, diğer şeylerin yanı sıra, geliştirme kitinin izleme ve tedarik zinciri çözümleri, Nesnelerin İnterneti (IoT) aygıtlarıyla entegrasyon ve Android ve iOS gibi mobil istemciler için destek için SMS ve ses arabirimleri sağlayacağını söylüyor. Gerçekten de, Microsoft, kiti bir “uçtan uca” blockchain çözümü olarak adlandırıyor.
Redmond devi, yeni teklifinin Ethereum dahil olmak üzere bir dizi farklı muhasebe teknolojisi ile uyumlu olacağını belirtti. ve Bitcoin.
Microsoft, geliştiricilerin yerlerinden çıkmasını sağlamak için, merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak için kitin nasıl kullanılacağı konusunda bir de beyaz kitap hazırladı. Kağıt burada mevcut .

Big Tech blockchain bandwagon üzerinde atlamalı

Microsoft, blockchain'e bir çığlık atan tek teknoloji devi değildir. IBM, Google ve AmazonKısa bir süre önce  blockchain işletmeleri için benzer geliştirme kitleri başlattı .
Daha önce, Microsoft, Hindistan'daki spam çağrılarını engellemeyiamaçlayan ve geliştiricilerin ödenmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan  (muhasebe firması EY ile ortaklaşa başlatılan) bir diğeri  de dahil olmak üzere çeşitli blok zincirlerini sergiledi .
Redmond şirketi aynı zamanda kimlikleri yönetmek için blockchain destekli bir sistem üzerinde çalışıyor .
Geliştiricilerin yeni blockchain geliştirme kiti hakkında ne düşüneceğini ve hangi projeleri geliştirebileceklerini görmek ilginç olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder