Türk Twitter kullanıcıları influencer etki gücüne sahip! - Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

Yeni Haberler

Weblayk - Güncel Teknoloji ve Oyun Haberleri

.

7 Kasım 2018 Çarşamba

Türk Twitter kullanıcıları influencer etki gücüne sahip!

Yakın zamanda yapılan bir araştırma ile birlikte Twitter, markalarla insanlar üzerinde en fazla etkiye sahip kitleyi, algıları en açık oldukları anda birleştirdiği gözler önüne serildi.

Türk Twitter kullanıcıları influencer etki gücüne sahip!

Doğru zamanda, doğru ruh halinde, doğru insanlara ulaşabilmek tüm sektörlerde gittikçe daha zorlayıcı hale geliyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre Twitter kullanıcıları kişiler üzerinde etkiye sahipler ve algıları da Twitter’dayken en açık durumda; bu durum da pazarlamacıların bu büyük ikilemi çözmelerine yardımcı olabilir.

Türk Twitter kullanıcılarının arkadaşları üzerindeki etkisi son derece değerli!

Twitter kullanıcıları arkadaş ve aile gibi sosyal gruplarında etkiye sahip olduğu yapılan araştırmayla ile birlikte gözler önüne serildi. Kullanıcılar değerlendirme ve önerilerini ortalama bir internet kullanıcısından daha çok paylaşıyor.
Türk Twitter kullanıcılarının %83’ü favori konulara ilişkin görüşlerini ifade etmeyi çok seviyor. Bu oran, Türkiye’deki tüm internet kullanıcıları için olan ortalamanın üzerinde (%81).
Twitter
Türk Twitter kullanıcıları aynı zamanda sosyal gruplarında adeta bir bilgi çeşmesi olarak görülüyor: kullanıcıların yüzde 77’sine aile ve arkadaşları bir şeyi satın almaya karar verirken danışıyor. Bu sebepten dolayı Türk Twitter kullanıcıları tabiri caizse influencer etki gücüne sahip olduğunu görmekteyiz.

Twitter sizi en etkili kitleyle algılarının en açık olduğu zamanda birleştiriyor!

Tüm reklamcılar için iyi haber ise şu: Doğru stratejiyle, fikirlerine danışılan kitleyi hızlı bir şekilde markalarının Twitter’daki savunucusu olarak kazanabilirler. Tüketiciler neler olup bittiğini gerçek zamanlı görmek için Twitter’a geliyorlar. Bu yüzden Twitter kullanıcılarının “keşfetmeye açık”’ bir zihniyete sahip oldukları söylenebilir.
Türk Twitter kullanıcıları
Türk Twitter kullanıcılarına dair diğer istatistikler şöyle: yeni şeyler keşfetme olasılıkları %88. Bu, Türkiye’deki internet kullanıcısı ortalamasından (%84) daha fazla bir oran. Yeni fikirlere açık Türk Twitter kullanıcılarının oranı ise %82. Türkiye’deki internet kullanıcılarının %66’sı, Türk Twitter kullanıcılarının ise %70’i yeni şeyler denemeyi seviyor. Bu durum markaların tüketicilere zihnen en açık oldukları zaman ulaşması için ideal koşullar yaratıyor.

Twitter kullanıcıları marka bilincine sahip ve sadık!

Uygulamaların çoğu ‘Bana bak’ derken Twitter kesinlikle ‘Şuna bak’ diyor. Twitter’ı benzersiz yapan şey de bu. Twitter’daki insanlar açık fikirli ve meraklı. Yeni şeyler keşfetmek, bunları insanlarla paylaşmak ve tartışmak istiyorlar. Kullanıcıların reklamcılar için bu kadar değerli bir hedef kitle haline gelmesinin sebebi bu.
Türk Twitter kullanıcıları farklı açılardan özellikle marka iletişimi için cazip bir hedef kitle olduklarını kanıtlıyor. Yüksek kaliteli ürünler için daha fazla ödeme yapmaya hazır olan Türkiye’deki Twitter kullanıcısı oranı %57.
Bu oran Türkiye’deki internet kullanıcıları için %53. Özellikle ürün tercih edilen bir markadan geliyorsa bu istek artıyor (%59 ve %56). Aynı zamanda markalara sadık olma konusunda daha eğilimliler.
Bir marka sosyal medyadaki insanların güvenini kazandığında kullanıcılar sıklıkla sadakat programlarında yer alıyor. Türk Twitter kullanıcıları için bunun oranı %52 iken, Türkiye’deki tüm internet kullanıcıları için %49.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder